Bivši bh. reprezentativac sa dva pogotka srušio Partizan (VIDEO)

Bojan Letić srušio Beograđane Foto: Screenshot

Danas se igraju utakmice trećeg pretkola Europa i Konferencijske lige. Jedini preostali bh. predstavnik Zrinjski igra večeras od 21 sat protiv Breidablika.

Pored bh. predstavnika, večeras igraju i klubovi iz regiona. Prije par trenutaka je počeo meč Fenerbahčea našeg Edina Džeke i slovenskog Maribora. Svoje mečeve započeli su i Osijek, Rijeka i Celje. Nešto kasnije svoje mečeve započinju kosovski Ballkani i splitski Hajduk.

Beogradski Partizan već je završio svoj meč i to poprilično neslavno. Beograđani su u Bakuu sa 2:0 poraženi od azerbejdžanskog Sabaha.

Oba gola za domaće postigao je bivši mladi reprezentativac Bojan Letić. Bivši fudbaler Veleža, Žiline, Sarajeva, Karvine i još nekoliko drugih klubova je večeras dosta namučio igrače Partizana, naročito u periodu od 69. do 74. mimute.

Prvo je izborio penal u 69. minuti. Međutim, šut Isayeva je odbranio Jovanović. Samo minut kasnije golman Partizana je pogledom ispratio loptu u mrežu nakon sjajnog šuta Letića sa vrha šesnaesterca. Lopta se od prečke odbila iza gol linije i to je bilo 1:0. Četiri minute kasnije Letić je postigao i drugi gol kada je vrhom kopačke zakačio jednu loptu i prevario Jovanovića nakon centaršuta Isayeva. Bilo je to konačnih 2:0.

Bojan Letić je rođen u Brčkom, za mladu selekciju naše zemlje odigrao je šest utakmica. Od 2022. godine nosi dres Sabaha.

Treba istaći i da je potencijalni “Zmaj” Muharem Husković postigao pogodak za bečku Austriju na gostovanju kod Legije.