Borussia Dortmund preživjela pakao u Parizu i plasirala se u finale Lige prvaka

Fudbaleri Borussije Dortmund prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka. Milioneri u večerašnjem revanš susretu na Parku Prinčeva savladali PSG sa 1:0 i sa ukupnih 2:0 prošli u finale.

Parižani su na početku meča zaprijetili preko Mbappea dok je na drugoj strani u prilici bio Adeyemi, a zatim je i Ryerson zaprijetio golu Parižana.

U 35. minuti Adeyemi se našao u velikoj šansi, ali je Donnarumma zaustavio njegov pokušaj. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Ruiz je imao zicer ali je pogodio stativu. Na početku drugog dijela stativu je pogodio i Zaire-Emery.

Ubrzo je uslijedila kazna za promašaje Parižana. Igrala se 61. minuta kada nakon kornera Brandta Hummels glavom pogađa mrežu PSG-a.

Uslijedila je velika ofanziva Parižana koji su krenuli na sve ili ništa. U 61. minuti Mendes pogađa stativu. U 80. minuti Kobel zaustavlja pokušaj Mbappea. Dvije minute kasnije pokušao je i Marquinhos ali je njegov udarac otišao pored gola Kobela.

U 86. minuti Mbappe pogađa prečku, a samo dvije minute kasnije prečka je zaustavila i pokušaj Vitinhe. Bila je to posljednja prilika na meču.

Dortmund će u finalu igrati protiv pobjednika duela Reala i Bayerna koji je na rasporedu sutra.