Crna Gora pobijedila Srbiju i izbacila je sa Eura

Crna Gora pobijedila Srbiju (Foto: EHF)

Rukometaši Crne Gore pobijedili su Srbiju rezultatom 30:29 u trećem kolu grupe C na Evropskom prvenstvu.

Odlično su krenuli Crnogorci u utakmicu. Poveli su sa 3:0 zatim su imali i četiri gola prednosti (9:5). Srbija, koja je još uvijek imala teoretske šanse za prolazak dalje probudila se u drugom dijelu prvog poluvremena i smanjila zaostatak na minus jeda. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 15:14 za Crnu Goru.

Na startu drugog poluvremena desila se jedna sporna sudijska odluka. Naime, sudije iz Švedske pokazale su direktan crveni karton sjajnom golmanu Crne Gore Simiću nakon što je pokušao prekinuti jedan kontranapad Srbije. Ipak, to je dalo dodatni motiv Crnogorcima koji su u velikoj drami na kraju došli do pobjede.

Imala je Srbija pri rezultatu 28:28 napad za prednost ali ga nisu realizirali. Na drugoj strani je pogodio Borozan za prednost Crne Gore. U narednom napadu Srbije, deset sekundi prije kraja susreta dosuđen je sedmerac koji realizira Radivojević za 29:29.

Nakon minute odmora Crnogorci uspijevaju kreirati akciju i postići pobjedonosni pogodak. Grbović je pogodio sa zvukom sirene za konačnih 30:29 i veliko slavlje Lavova, ali i veliku tugu među Orlovima koji su sa velikim ambicijama došli na turnir. Međutim, izabranici španskog stručnjaka Tonija Đerone kući se vraćaju sa samo jednim bodom i poslednjim mjestom u grupi.

Branko Vuković sa 8, Miloš Vujović i Nemanja Grbović sa po 7 te Vuko Borozan sa 6 pogodaka bili su najefikasniji kod Crnogoraca. Simić je imao 8, a Matović 5 odbrana.

Kod Srbije najefikasniji su bili Lazar Kukić sa 7 i Nemanja Ilić sa 6 pogodaka. Milosavljev je imao 7, a Cupara 6 odbrana.

Island i Mađarska će večeras u direktnom duelu odlučiti pobjednika grupe.

U preostala dva susreta igrana od 18 sati Hrvatska je sa 31:25 pobijedila Rumuniju dok je Sjeverna Makedonija sa 29:27 bila bolja od Švicarske.