Demirović pogotkom u 91. minuti spasio Augsburg poraza u Bochumu (VIDEO)

Demirović pogotkom spasio Augsburg poraza u Bochumu (Foto: FC Augsburg)

Bochum i Augsburg remizirali su rezultatom 1:1 u susretu 20. Bundeslige. Susret odigran na Vonovia Ruhrstadionu ponudio je dva različita poluvremena.

Bochum je bio nešto bolji rival u prvom dijelu što su krunisali pogotkom Moritza Broschinskog u 33. minuti. Napadač domaće ekipe se sjajno snašao u kaznenom prostoru i škaricama pogodio mrežu gostiju. Njegov pogodak pogledajte OVDJE.

Augsburg je dominirao u drugom dijelu ali do 91. minute rezultat je bio negativan po ekipu koju kao kapiten predvodi bh. reprezentativac Ermedin Demirović.

Kada su svi na stadionu očekivali kraj i pobjedu domaće ekipe desio se šok za ekipu i navijače Bochuma. Nakon intervencije iz VAR sobe dosuđen je penal za Augsburg. Loptu je uzeo Ermedin Demirović i sigurno pogodio za 1:1 i podjelu bodova.

Ovo je za Demirovića bio jedanaesti pogodak u Bundesligi ove sezone.

Danas je svoje utakmice igrao i vodeći dvojac na tabeli. Leverkusen je kao gost sa 2:0 savladao Darmstadt dok je minhenski Bayern na Allianz Areni sa 3:1 savladao Borussiju Mönchengladbach. Apotekari su ostali lideri na tabeli sa dva boda više od Bavaraca.

U ostalim današnjim susretima Stuttgart je kao gost savladao Freiburg sa 3:1, Werder sa minimalnih 1:0 savladao Mainz u gostima dok je Köln na domaćem terenu sa 2:0 savladao Eintracht.