Domaćin došao do minimalne pobjede: Željezničar imao igrača više od 16. minuta ali nije uspio izbjeći poraz u Posušju

Fudbaleri Posušja pobijedili su Željezničar sa 1:0 u susretu 21. kola Wwin lige BiH. Pogodak odluke postigao je Rozić u 14. minuti nakon smušene reakcije odbrane Plavih.

Imao je Željezničar veliku priliku vratiti se u meč vrlo brzo.

Lučić je pogriješio, Boljević mu izeo loptu nakon čega je kapiten Posušja srušio Crnogorca u redovima Željezničara. Sudija Džemidžić je pokazao na penal i pri tome isključio Lučića.

Loptu je na iznenađenje skoro svih navijača Željezničara uzeo kapiten Sulejman Krpić iako je na terenu bio prvi “penaldžija” Štilić kao i Mekić koji je često izvodio penale.

Napadač Plavih je loše šutirao pa je golman Galić odbranio njegov udarac.

Izabranici Brune Akrapovića su do kraja susreta imali jalovu inicijativu. Osim dva pokušaja Krpića glavom nisu imali većih prilika pa je ostalo 1:0 za tim Posušja.

Posušje se sa ova tri boda izjednačilo sa Sarajevom na četvrom mjestu ljestvice sa 41 bodom. S druge strane, Željezničar je ostao u zoni ispadanja sa 27 bodova i tim sa Grbavice će imati veoma težak zadatak – da izbori opstanak do kraja sezone.

Današnja igra sigruno ne ulijeva nadu navijačima Plavih.

Ranije danas GOŠK je sa 1:0 savladao Tuzla City.