EHF Euro: Danska preko Njemačke do finala

Danska preko Njemačke do finala (Foto: EHF Euro)

Rukometaši Danske drugi su finalisti Evropskog prvenstva u rukometu. Danci su u prepunoj Lankses Areni savladali domaćina Njemačku sa 29:26 (12:14).

Krenula je Njemačka sjajno u meč. Publika u Kelnu je bila vjetar u leđa u prvom poluvremenu za domaćina turnira. Na golu je sjajan bio Andreas Volf koji je sa nekoliko odličnih intervencija donio prevagu u prvom dijelu.

Ipak, Danci su u drugom poluvremenu pronašli svoj ritam igre. Selektor Nikolaj Jakobsen je primjenio taktiku igranja “7 na 6” u napadu što je vrlo brzo dalo rezultat. Danci su za nekih pet minuta stigli do potpunog preokreta i prednosti koju nisu ispuštali do kraja meča.

U redovima Danske trojac Hansen, Pitlik i Jakobsen je postigao po 5 pogodaka. Nilsen je imao 8, a Landin 5 odbrana.

Kod Njemačke Uščins je sa 5 pogodaka bio najefikasniji dok je Volf zabilježio 11 odbrana.

Podsjećamo, u prvom polufinalu Francuska je na nevjerovatan način izbacila Švedsku.