Eurogol zaboravljenog Zmaja: Haris Medunjanin pogodio mrežu Feyenoorda na spektakularan način (VIDEO)

Haris Medunjanin strijelac protiv slavnog Feyenoorda…

Feyenoord je na De Kuip stadionu savladao Zwolle sa 3:1 u susretu osmine finala kupa Holandije.

Gosti su sjajno otvorili meč na stadionu u Rotterdamu. Igrala se 3. minuta kada se lopta nakon slabe reakcije odbrane domaćih odbija do Harisa Medunjanina koji iz prve šutira i postiže majstorski pogodak. Ovo je za bivšeg reprezentativca naše zemlje bio drugi gol ove sezone u dresu Zwollea.

Feyenoord je do kraja susreta preokrenuo rezultat u svoju korist i tako opravdao ulogu favorita budući da je ovaj tim trenutni lider Eredivisie. Strijelci za bivšeg prvaka Evrope i dvostrukog osvajača Kupa UEFA bili su Wieffer u 29. i Danilo u 34. i 56. minuti.

Haris Medunjanin je na terenu proveo svih 90. minuta, a po završetku susreta istakao je kako je utakmica sa liderom Eredivisie dobro iskustvo za ekipu.

Nakon ranog vodstva mislili smo da će nam biti lakše igrati, ali Feyenoord je s razligom u vrhu prvenstva. Ovo je bilo veliko iskustvo za nas.” – rekao je Medunjanin.

Podsjećamo, bivši Zmaj se prošlog ljeta nakon 14 godina izbivanja vratio u holandski fudbal. 37-godišnji Sarajlija  potpisao je ljetos za drugoligaša Zwolle koji želi povratak u najjaču ligu iz koje su ispali prošle sezone.

Popularni Hare je ponikao u AZ Alkmaaru, a u Holandiji je igrao i za Spartu Rotterdam. Poslije toga je igrao u Španiji i Izraelu, a od 2017. godine igrao je u MLS ligi.

Ovaj rođeni Sarajlija je odigrao 60 mečeva za Zmajeve. Debitovao je kod Ćire Blaževića u onom čuvenom baražu protiv Portugala. Zadnji meč u dresu nacionalnog tima odigrao je 2018. godine. Bio je to prijateljski meč protiv Senegala nakon kojeg se povukao iz reprezentacije.

Haris Medunjanin je bio i prvak Evrope sa mladom reprezentacijom Holandije 2006. godine.