Fenomenalni Musa najboljom partijom u dresu Reala odveo Kraljeve do nove pobjede u Euroligi

Košarkaši Reala iz Madrida stigli su do šeste pobjede u ovosezonskom izdanju Eurolige savladavši na gostujućem parketu Valensiju sa 80:73. Junak Kraljeva bio je naš Džanan Musa koji je odigrao najbolju utakmicu od dolaska u Madrid.

Madriđani su od samog starta utakmice bili u prednosti koja je u nekoliko trenutaka iznosila maksimalnih 16 poena razlike. Valensija je u poslednjoj četvrtini uspjela doći na 3 poena zaostatka, bilo je 74:71 u jednom momentu. Međutim, Kraljevi su uspjeli odbiti nalet domaćih i na kraju upisati novu pobjedu.

Fenomenalni Džanan Musa odigrao je najbolju utakmicu od dolaska u Real. Za 28 minuta u igri upisao je 28 poena, 6 skokova te po dvije asistencije i ukradene lopte. Musa je pogodio dvije trojke (2/5) dok je za dva poena šutirao 10 od 13 uz indeks korisnosti +32.

Od ostalih igrača Reala istakao se Deck sa 16 poena i 10 skokova. S druge strane, Valensiju su predvodili Van Rosom sa 17 i Dubljević sa 15 poena.

Real je sa omjerom od 6 pobjeda i 3 poraza na diobi drugog mjesta dok je Valensija sa 4 pobjede i 5 poraza na 12. mjestu.