Fenomenalni Džanan Musa vodio Real do pobjede u Milanu (VIDEO)

Košarkaši madridskog Reala večeras su u okviru 6. kola Eurolige savladali milansku Olipmiju na gostovanju rezultatom 83:77. Fenomenalnu partiju pružio je Džanan Musa koji je bio najzaslužniji za slavlje Reala.

Susret je većim dijelom bio izjednačen. Domaći su na poluvremenu vodili sa 50:47. U trećoj četvrtini Real je bio bolji pa je u zadnji dio igre ušao sa prednošću od 6 poena.

Predvođen fenomenalnim Musom, Real je sjajno igrao u zadnjih 10 minuta. Sredinom posljednje četvrtine Real je stigao do maksimalnih 14 poena prednosti (77:63). Olimpija je do kraja susreta uspjela samo ublažiti poraz.

Musa je bio najbolji igrač utakmice sa 25 poena, te po 5 skokova i asistencija (indeks korisnosti +31). S druge strane, najbolji u sastavu tima iz Milana bio je Pangos sa 21 poenom.

Oba tima su trenutno na omjeru od po 3 pobjede i poraza. Pored Reala, večeras su pobjede ostvarili i Baskonija, Bajern te Partizan.