Svjetsko prvenstvo u sjedećoj odbojci: Reprezentacija BiH deklasirala Srbiju na otvaranju turnira

U Sarajevu je danas počelo Svjetsko prvenstvo u sjedećoj odbojci. Prvenstvo je otvoreno utakmicom reprezentacija Bosne i Hercegovine i Srbije koju je naša selekcija bez većih problema riješila u svoju korist sa 3:0 (25:17, 25:7, 25:22).

Prvi set je bolje otvorila selekcija Srbije koja je sredinom prvog seta stigla do 6 poena prednosti (16:10). Međutim, naša selekcija serijom 12:0 okreće prvi set u svoju korist te isti na kraju osvaja rezultatom 25:17.

U drugom setu viđena je apsolutna dominacija naše reorezentacije. Zlatni ljiljani su protivniku dopustili samo 7 poena tako da je drugi set završen sa 25:7 u našu korist.

U trećem setu naši momci su konstantno bili u prednosti. Srbija je uspjela doći na minus 2 u jednom momentu ali to je bilo sve od njih. Na kraju je rezultat trećeg seta glasio 25:22.

Sutra naša reprezentacija igra protiv selekcije SAD-a od 19:30 dok u nedjelju grupnu fazu zatvaramo susretom sa Japanom od 9:15.

Prvenstvo se igra u dvorani hotela Hills, a sve susrete našeg tima kao i završnicu turnira možete pratiti na BHRT-u.

Treba istaći da i ženska reprezentacija sutra započinje svoj turnir, a protivnik ie selekcija Ruande.