Zrinjski slavio u Tirani i napravio veliki korak ka plasmanu u treće pretkolo Konferencijske lige

Mostarski Zrinjski ostvario je minimalnu pobjedu (0:1) na gostovanju u Tirani protiv istoimenog protivnika u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bilbija u 12. minuti sa penala. Prethodno je napravljen prekršaj nad Jukićem.

Mostarci su dominirali u oba poluvremena i imali nekoliko dobrih prilika da ostvare ubjedljiviju pobjedu ali je golman domaćih, Bekaj, u nekoliko navrata sjajno odbranio. Izdvajaju se prilike Bilbije, Jankovića i Tičinovića.

Duboko u nadoknadi drugog poluvremena najbolju šansu je imao rezervista Ćuže. Izašao je sam pred golmana domaćih ali je Bekaj ponovo sjajno reagovao. Na kraju ostalo je 1:0 za Zrinjski. Revanš se igra u Mostaru 28. jula.