Francuska pobijedila Hrvatsku, Karabatić postao najbolji strijelac Evropskih prvenstava u historiji

Francuska je u klasiku evropskog rukometa savladala Hrvatsku rezultatom 34:32 (18:18) u okviru prvog kola drugog kruga prvenstva Evrope koje se igra u Njemačkoj.

Dobro su Hrvati ušli u susret i na početku su imali prednost koja se kretala u rasponu od jednog do dva gola razlike. Ipak, sredinom prvog dijela Francuzi pojačavaju ritam i prelaze u vodstvo koje je u par navrata bilo i tri gola razlike. Uzvratili su zatim Kauboji mini serijom pred kraj poluvremena. Na odmor se otišlo neriješnim rezultatom 18:18.

Tokom drugog poluvremena Francuzi su konstantno u prednosti, a maksimalno su imali četiri gola prednosti. Međutim, Kauboji se ne predaju i ponovo prave mini seriju kojom dolaze ma gol zaostatka. Imali su par šansi i za izjednačenje ali nisu uspjeli pa su Francuzi slavili pobjedu sa konačnih 34:32.

Kod Francuske je najefikasniji bio Mem sa 6 pogodaka dok je Nikola Karabatić dao jedan manje. Inače, legendarni Francuz je na ovom susretu postao najbolji strijelac Evropskih prvenstava u historiji.

Kod Hrvatske je najefikasniji bio Srna sa 6 pogodaka. Na golu je dominirao Dominik Kuzmanović sa 13 odbrana ali ni to nije pomoglo Hrvatima.

Ranije danas Austrija je sa 30:29 savladala Mađarsku dok večeras igraju Njemačka i Island.