GFC Sarajevo preko branitelja naslova do finala Premijer lige BiH u futsalu

Futsaleri GFC Sarajevo prvi su finalisti Premijer lige BiH u futsalu. Izabranici trenera Nijaza Mulahmetovića su u večerašnjem meču u maloj dvorani Skenderije savladali aktuelnog prvaka BiH, ekipu KMF Radnik MD Shop iz Bijeljine, sa 7:6 i tako sa 2:0 u seriji prošli u finale.

Večerašnji meč je za razliku od prvog kojeg su Sarajlije dobile u Bijeljini sa 3:1, ponudio mnogo više pogodaka.

Nakon nekoliko uvodnih minuta bez pogodaka uslijedila je prava ‘kanonada’ u nastavku prvog poluvremena.

Poveo je KMF Radnik sa 1:0, ali su domaći veoma brzo izjednačili. Ponovo su gosti došli do prednosti, ali je opet domaća ekipa brzo izjednačila.

Uslijedila je serija pogodaka domaćih koji su došli do velikih 5:2. Ipak, KMF Radnik se sa dva pogotka u završnici prvog dijela vraća u igru. 5:4 je bio rezultat prvog dijela.

Početak drugog poluvremena pripao je aktuelnom prvaku BiH koji stiže do potpunog preokreta i prednosti od 6:5. Činilo se tada da gosti drže konce igre u svojim rukama i da su blizu pobjede i izjednačenja u seriji.

Međutim, GFC Sarajevo uspijeva ponovo da odgovori i vrati prednost na svoju stranu golovima Handžića. Do kraja susreta Radnik je svim silama pokušavao doći do pogotka ali su se domaći uspjeli odbraniti i na kraju proslaviti plasman i finale.

Drugi finalista Premijer lige BiH u futsalu biće poznat narednog vikenda kada svoj treći meč igraju Mostar SG i Hercegovina. Trenutni rezultat u toj seriji je 1:1.