Gol i asistencija Pjanića u pobjedi Al Sharjaha (VIDEO)

Fudbaleri Al Sharjaha savladali su kao gosti ekipu Ittihad Kalbe sa ubjedljivih 4:0 u okviru 11. kola šampionata Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Al Sharjah je do pobjede vodio Miralem Pjanić upisavši gol i aaistenciju.

Gosti su poveli u 21. minutu. Pjanić je majstorski pronašao Kamaru iz slobodnog udarca, a ovom nije bilo teško da pospremi loptu u mrežu.

Brazilac Luanzinjo u 57. minuti donosi Al Sharjahu dva gola prednosti. U 76. minutu bilo je 3:0 za goste. Ebraheim je ubacio po zemlji za Pjanića koji preciznim udarcem pogađa mrežu domaćih. Tri minute kasnije konačan rezultat postavlja Kaio.

Pjanić je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Bewazir. Treba istaći da su domaći od 25. minute imali igrača manje jer je Rabii dobio crveni karton.

Al Sharjah je treći ma tabeli sa dva boda zaostatka ta vodećim Al Shababom i u nastavku prvenstva vodiće veliku bitku za titulu prvaka.

Miralem Pjanić je na učinku od 3 gola i 2 asistencije u dosadašnjem toku prvenstva.