Ema Lovrić srebrena na 25. Novogodišnjem GEWO turniru u Novom Sadu

Proteklog vikenda u Novom Sadu održan je tradicionalni 25. po redu Novogodišnji turnir/Gewo Cup u stonom tenisu. Najveći regionalni turnir za mlađe kategorije okupio je oko 800 takmičara iz 11 zemalja. Tuzlanka Ema Lovrić osvojila je dvije medalje na ovom turniru.

Članica STK “Kreka” je u ekipnom takmičenju u konkurenciji juniora sa Jelenom Mrđen iz banjalučkog STK “Spin” osvojila srebrenu medalju.

U pojedinačnoj konkurenciji Ema je također osvojila srebrenu medalju, iako je veoma malo nedostajalo za zlato. Ema je na putu do finala u grupi ostvarila sve tri pobjede. Pobjeđene su predstavnice Hrvatske (Leona Kafadar; 3:1) i Srbije (Slađana Knežević, Danijela Vukšić; 3:0). U 1/16 finala Ema je bila bolja od Emine Cerić sa 3:1 dok je u osmini finala pobijedila Katarinu Sladaček, četvrtorangiranu igračicu Srbije sa 3:1.

Nove nade: Mlada stonoteniserka Ema Lovrić dobila poziv u seniorsku reprezentaciju BiH

Ema je sa sjajnim igrama nastavila i u četvrtfinalu ubjedljivo savladavši prvorangiranu igračicu Srbije, Dušicu Todorović (3:0) dok je u polufinalu savladala Emu Popović sa 3:1.

U finalu je nakon velike borbe i pet setova Ema poražena od Rumunke Alexandre Stefanie. Malo je nedostajalo da Ema uzme zlato, u petom setu se igralo na razliku (13:11) ali je na kraju Rumunka imala više sreće.

Pored Eme Lovrić, STK “Kreka” su predstavljali: Azur Hanić, Adi Muratovič, Nađa Đulović i Lana Lovrić.