Konferencijska liga: Olimpijakos nakon velike drame izbacio Fenerbahče

Poznati su učesnici polufinala Konferencijske lige. U završnici trećeg po kvalitetu evropskog fudbalskog takmičenja gledat ćemo Fiorentinu, Klub Briž, Aston Vilu i Olimpijakos.

Fiorentina je tek nakon produžetaka slomila otpor Plzena iako je od 66. minute imala igrača više. Strijelci za Violu bili su Gonzales i Biragi. Italijanski tim je tako sa ukupnih 2:0 prošao dalje.

Dalje je prošla i Aston Vila koja je nakon penala izbacila Lil. Francuzi su večeras slavili sa 2:1 i tako nadoknadili gol zaostatka iz prvog susreta. Jazići i Andre su bili strijelci za Lil dok je Keš pogodio za Vilu. U produžecima nije bilo pogodaka pa se otišlo u izvođenje penala. Tamo je dominirao golman Vile Emiliano Martinez koji je zaustavio dva penala igrača Lila i odveo svoj tim u polufinale.

U polufinale je prošao i Klub Briž. Belgijski sastav je i večeras bio bolji od PAOK-a. Ovaj put je bilo 2:0 za Briž, a oba pogotka postigao je Jutgla.

U meču koji je plijenio najviše pažnje viđena je prava drama. Olimpijakos je u Istanbul došao sa golom prednosti iz prvog meča (3:2). Prednost tima iz Pireja anulirao je Kahveči u 11. minuti. Ipak, Fenerbahče nije uspio stići do još kojeg pogotka pa se otišlo prvo u orodužetke, a zatim i u penale nakon kojih se radovao tim iz Pireja.

21-godišnji golman grčkog tima Colakis se pretvorio u junaka susreta odbranivši čak tri penala u raspucavanju. Mladi Grk je zaustavio udarce Tadića, Undera i Bonućija i tako poslao svoj tim u prvo polufinale nekog evropskog takmičenja.

Za tim Fenera nastupili su i bh. reprezentativci Edin Džeko (igrao do 74. minute) i Rade Krunić (ušao u igru u 106. minuti).

Polufinalne parove čine Aston Vila – Olimpijakos i Briž – Fiorentina. Prvi polufinalni susreti na rasporedu su 2. maja, a revanš susreti će se igrati sedam dana kasnije.