Evropska liga: Kolašinac sa Atalantom u polufinalu

Roma, Atalanta, Bajer Leverkuzen i Marsej su učesnici polufinala Evropske lige.

Roma je na Olimpiku sa 2:1 savladala Milan i tako sa ukupnih 3:1 prošla dalje. Već nakon 22 minute Vučica je imala dva gola prednosti. Mancini i Dibala su pogađali za Rimljane. Nadu Milanu vratio je crveni karton za Čelika i 31. minuti. Ipak, Rosoneri su tek uspjeli postići počasni pogodak preko Gabije u 85. minuti.

Liverpul je pogotkom Salaha sa penala sa 1:0 savladao Atalantu u Bergamu. Međutim, tim našeg Seada Kolašinca ide dalje jer je u prvom susretu na Anfildu slavio sa ubjeldjivih 3:0. Bh. defanzivac je odigrao svih 90 minuta večeras.

Leverkusen je nastavio svoj niz nepobjedivosti ove sezone. Na Olimpijskom stadionu u Londonu remiziralu su 1:1 sa Vest Hemom i tako prošli dalje sa ukupnih 3:1. Vest Hem je poveo preko Antonija ali je konačan rezultat u završnici meča postavio Frimpong.

Posljednji polufinalista je Marsej koji je nadoknadio prednost iz Benfike iz prvog meča i nakon penala prošao dalje. Mumbanja je u 79. minuti pogodio za veliku radost na Velodromu i tako anulirao prednost Benfike od 2:1 iz prvog meča. U 120 minuta nije bilo više pogodaka pa se otišlo na penale gdje je Marsej bio uspješniji. Pau Lopez je odbranio udarac Silve dok je iskusni Di Marija pogodio stativu. Na drugoj strani četiri igrača domaćih bila su precizna pa je francuski tim prošao dalje.

Prvi mečevi polufinala igraju se 2. maja, a revanši sedam dana kasnije. Parovi polufinala su: Roma – Leverkuzen i Marsej – Atalanta.