Košarkaš Orlovika Anes Podojak zbog poteza na utakmici protiv Bosne postao hit na društvenim mrežama (VIDEO)

Društvene mreže

Anes Podojak svojim potezom obilježio je susret u Žepču (Foto: Screenshot)

U derbi utakmici 3. kola Lige 12 BiH u košarci ekipa KK “Orlovik Nansi” je u dvorani KŠC “Don Bosco” u Žepču savladala ekipu KK “Bosna Meridianbet” iz Sarajeva rezultatom 99:92. Utakmicu je obilježio košarkaš domaćih Anes Podojak nevjerovatnim potezom koji je postao viralan na društvenim mrežama.

Podojak, koji je i najbolji strijelac lige, se u jednom napadu doslovno provukao kroz noge košarkašu Bosne Harisu Ćurevcu koji je odigrao dobru odbranu ali nije računao na ovakvu snalažljivost igrača Orlovika. U nastavku napada Podojak je i poentirao te tako u potpunosti uljepšao svoj potez koji je izazvao oduševljenje navijača u dvorani ali i na društvenim mrežama.

Što se samog susreta tiče za njegov ishod bila je presudna druga četvrtina koju je Orlovik dobio sa 36:16. Bosna je u drugom poluvremenu zaigrala nešto bolje ali nije uspjela stići rezultat.

Najefikasniji kod Orlovika bili su Rizvić sa 25, Preldžić sa 24 i spomenuti Podojak sa 23 poena. Ilić je bio najefikasniji kod Bosne sa 27, Planinić je ubacio 18, Božović 17 poena.

Orlovik ima maksimalan učinak od tri pobjede iz tri odigrana  kola dok je Bosni ovo bio prvi poraz u ligi ove sezone.