Košarkaši BiH pobijedili Crnu Goru u Mejdanu, još tinja nada za plasman na Mundobasket

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Crnu Goru u tuzlanskom Mejdanu rezultatom 74:66 u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Mundobasket.

Naši košarkaši nakon lošeg otvaraja meča hvataju priključak za Crnogorcima koji su konstantno imali prednost tokom prve dvije četvrtine, ali ona nikad nije bila veća od 6 poena.

Početak drugog poluvremena donosi sjajnu igru Zmajeva. Preokrećemo rezultat u svoju korist i u 36. minuti dolazimo do plus sedam. Ipak, Crnogorci nam nisu dozvolili da odemo na veću prednost.

Gosti sjajno počinju četvrtu četvrtinu i ponovo dolaze do prednosti 56:54. Zmajevi se zatim ponovo bude, odlaze na plus (66:61) i utakmicu privode kraju.

Roberson je bio najefikasniji sa 17 poena, kapiten Halilović dodao je 16 dok je Gegić ubacio 14 koševa. Kod gostiju najefikasniji je bio Perry sa 19 dok je Radović ubacio 16 koševa.

Ljubav prema domovini: Kapiten Miralem Halilović igra sa napuknutim rebrom protiv Crne Gore!

Ovom pobjedom tinja još kakva-takva nada za plasman na Mundobasket. Ipak, sada nije sve u našim rukama. Budući da nismo uspjeli nadoknaditi minus 19 iz prve utakmice, sada nam treba pobjeda u Mađarskoj za tri dana, ali i pobjeda Češke na gostovanju u Crnoj Gori.

I ovaj put treba pohvaliti atmosferu u Mejdanu koja je bila fantastična tokom cijele utakmice.