Liga prvaka: Zrinjski poražen od Slovana, Dinamo pregazio Astanu

Nogometaši Zrinjskog poraženi su u Mostaru u prvom meču drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka od Slovana iz Bratislave sa 0:1.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Nije bilo ni puno prilika, Ćuže je imao jednu dobru za domaće dok je s druge strane zaprijetio Zuberu.

Upravo je Zuberu u 53. minuti postigao jedini pogodak na meču i to iz veoma sporne situacije. Lovat je ubacio loptu sa strane, Zuberu pogodio glavom, ali se u skoku vidno poslužio rukama oborivši jednog igrača Plemića. Ipak, sudija Van Driessche je nakon konsultacija sa VAR sobom odlučio priznati pogodak.

Krenuli su Mostarci svim silama po izjednačenje, redale su se prilike pred golom Borjana a najbolju je imao Ćorluka kada je u 80. minuti pogodio stativu. Do kraja je ostalo 0:1 pa će bh. ekipa imati veoma težak posao za sedam dana u Bratislavi.

Od ostalih rezultata izdvajamo Dinamo demoliranje Astane rezultatom 4:0. Hrvatski predstavnik je u razdoblju od 36. do 43. minute postigao tri pogotka. Goste je načeo Špikić, zatim je na scenu sa dva pogotka stupio Ivanušec. Ofanzivac Modrih je u 56. minuti stigao i do het-trika.

Zagrepčani su tako stvorili veliku prednost pred revanš u Kazahstanu.

Bh. reprezentativac Luka Menalo je u igru ušao u 71. minuti dok je mladi bh. reprezentativac dobio priliku za igru u sudijskoj nadoknadi.