Luka Menalo heroj Dinama: Ušao s klupe i donio pobjedu Modrima u gradskom derbiju

Zagrebački Dinamo je na otvaranju nove sezone HNL-a na Maksimiru savladao gradskog rivala Lokomotivu sa 3:2, a junak Modrih bio je bh. reprezentativac Luka Menalo.

Utakmica je počela veoma loše za domaće. Lokomotiva je već nakon 22. minute igre imala dva gola prednosti. Strijelci su bili Kulenović i Aliyu. Natjeralo je to domaćeg trenera da prvu izmjenu napravi u ranoj fazi igre, ali se isplatilo. Naime, rezervista Drmić je za 9 minuta postigao dva gola pa se na pauzu otišlo sa neriješenim rezultatom.

U 77. minuti u igru je ušao i naš Luka Menalo. Nekoliko trenutaka ranije, bivši U21 reprezentativac naše zemlje, Mateo Marić, dobiva crveni karton tako da Lokomotiva ostaje sa igračem manje.

I kada se činili da će susret završiti podjelom bodova, ukazao se heroj Modrih Luka Menalo. Domaći su izveli prekid, Teofil-Katerin je prebacio loptu na drugu stativu gdje se sjajno snašao Menalo i glavom poslao loptu iza leđa golmana gostiju. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Navijači Dinama se nadaju da će Menalo konačno dobiti više prilike za igru ove sezone te da pokazati sav svoj potencijal koji ima.