Medunjanin strijelac, Zwolle pobijedio sa čak 13:0 (VIDEO)

Zwolle se sinoć u upisao u povijest holandskog fudbala. Lider Eerste Divisie je na domaćem terenu savladao Den Bosch sa nevjerovatnih 13:0 i tako izjednačio Ajaxovu rekordnu pobjedu iz 2020. godine nad Venlom.

Da se gostima na Mac³Park stadionu sprema povijesna katastrofa bilo je jasno već nakon 10ak minuta.

Grčki napadač Vellios upisao je het-trik već nakon 12 minuta igre. U 14. minutu već je bilo 4:0, autor prelijepog pogotka bio je bivši Zmaj Haris Medunjanin.

Do kraja prvoj dijela igre golman Den Boscha Sikking je još tri puta vadio loptu iz mreže. Pogađali su Taha, zatim je Vellios upisao svoj četvrti pogodak na meču, a rezultat prvog poluvremena postavio je van den Belt.

Da ništa bolje za goste neće biti ni u nastavku igre pokazala je već prva minuta nastavka kada Thy pogađa za 8:0.

Do kraja je viđeno još pet golova u mreži gostiju. Pogađali su redom: Beelen, zatim dva puta Thy, van den Belt i Van Den Berg za konačnih 13:0.

Zwolle je prvi na tabeli sa 60 bodova što je 6 više (uz utakmicu više) u odnosu na drugoplasirani Heracles, te čak 11 bodova više u odnosu na Almere koji je treće. Tako da je Medunjaninov tim veoma blizu povratku u Eredivisie – elitni rang holandskog fudbala. Den Bosh je 18. sa 27 bodova i prijeti mu relegacija u niži rang.

Pored toga što je izjednačila Ajaxov rekord (najveća pobjeda ikad u holandskom fudbalu), momčad trenera Dicka Schreudera je postavila rekord drugoligaškog fudbala u Nizozemskoj kada su u pitanju najveće pobjede. Dosadašnji rekord je držala Sparta koja je 2010. godine savladala Almere sa 12:1.