Muk na Koševu: Sarajevo ispalo od Torpeda

Ekipa Sarajeva završila je svoj ovosezonski evropski put nakon što je u velikoj drami i nakon izvođenja jedanaesteraca ispala od Torpedo Kutaisija.

Gruzijci su ušli agresivno u meč i nekoliko puta zaprijetili golu Sarajeva u prvih deset minuta. Njihove promašaje kaznio je Ziljkić u 12. minuti nakon dodavanja Kyeremeha.

Sarajevo je nakon gola uspostavilo ravnotežu na terenu, stvorilo par prilika ali bez postignutog pogotka. I kada se činilo da će Bordo tim proći dalje uslijedio je šok. U prvoj minuti nadoknade drugog poluvremena Gigauri glavom matira Šahinovića za 1:1 i produžetke.

U dodatnom vremenu Sarajevo je imalo blagu inicijativu uz jedan zicer Kyeremeha čiji je šut otišao pored gola.

U penal seriji igrači Torpeda bili su sigurni pogodivši sva četiri izvedena penala, dok je njihov golman Kljajić odbranio udarce Ikića i Beganovića.

Torpedo Kutaisi će u drugom pretkolu igrati protiv kazahstanskog Aktobea dok je pred Sarajevom još jedna neizvjesna sezona.