Nova bruka FK Sarajeva: Sloga odnijela tri boda sa Koševa

Dejan Vidić sa dva pogotka donio pobjedu Slogi Meridian na Koševu (Foto: Klix)

Nastavlja se kriza u FK Sarajevo. Nakon ranog ispadanja iz evropskih takmičenja, tim s Koševa je šokantno započeo i novu sezonu u Premijer ligi BiH.  Dobojska Sloga sa Koševa nosi tri boda i to zasluženo. Dobojlije su igrali hrabro i čvrsto za razliku od daleko skuplje ekipe Sarajeva.

Poveli su domaći u 15. minuti, praktično iz prve šanse. Avramovski je glavom spustio loptu do Renana koji postiže pogodak.

Primljeni pogodak je “razdrmao” goste koji vrlo brzo uzvraćaju. Prvo je Šahinović odbranio šut Grabeža nakon solo prodora da bi pred odlazak na odmor Sloga stigla do izjednačenja. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Šahinović je “zaplivao” i izletio u prazno, a visoki Dejan Vidić je glavom loptu poslao u prazan gol.

Gosti drugo poluvrijeme ulaze sa dvije šanse. Kod prve situacije je Šahinović dobro reagovao da bi nakon toga Šipovac pogodio stativu.

U 70. minuti Sloga dolazi do drugog gola. Dujaković je ubacio, a 197 cm visoki Dejan Vidić ponovo pogodio glavom.

Do kraja Sarajevo nije uspjelo ozbiljnije zaprijetiti pa je ostalo 2:1 za Dobojlije.

Ovaj poraz je samo produbio krizu u Bordo timu. Ekipu je u ovom susretu vidio privremeni trener Mensur Dogan, a očekuje se da u narednih dan-dva bude objavljeno ime novog trenera.

Danas je igran još jedan susret, Tuzla je u Gabeli savladala domaći Gošk sa 4:1. Jučer je Velež deklasirao Zvijezdu sa 5:0 u prvom meču kola.