Odbojkaška groznica u Kalesiji: Bosna pobjedom na Ilidži došla nadomak povratka u Premijer ligu

Odbojkaška groznica u Kalesiji (Foto: OK Bosna)

Kalesiju ovih dana prava odbojkaška groznica jer su odbojkaši Bosne na pragu plasmana u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Kalesijci su možda i odlučujući korak ka povratku u elitni rang napravili u subotu kada su na gostovanju kod izravnog konkurenta Ilidže slavili veliku pobjedu rezultatom 3:2 u okviru 11. kola Superlige FBiH.

Kalesijci su na Ilidžu došli veoma motivisani i odlučni da se revanširaju domaćinu za poraz u prvom dijelu sezone kada su Ilidžanci slavili u Kalesiji sa 3:1.

Odlično je Bosna otvorila meč koji je s razlogom ponio epitet derbija sezone. Prvi set su Kalesijci riješili u svoju korist rezultatom 25:20, a drugi rezultatom 25:20.

Nakon gubitka prva dva seta domaći su zaigrali sa mnogo više rizika u igri što im se isplatilo u trećem i četvrtom setu. Oba je Ilidža riješila u svoju korist rezultatom 25:21 iako je Bosna u oba seta bila vrlo blizu.

Uslijedio je peti set uoči kojeg je računica bila jasna. Pobjednik će zasjesti na prvo mjesto dok poraženi 99% ostaje bez šansi za titulu. Kalesijci su u petom setu pokazali veliku mentalnu snagu i fizičku spremnost pa su odlučujući set riješili u svoju korist rezultatom 15:9.

𝐏 𝐎 𝐁 𝐉 𝐄 𝐃 𝐀 𝐀 𝐀 𝐀 𝐀 𝐀 𝐀 𝐀 𝐑𝐚𝐝𝐮𝐣 𝐬𝐞 𝐊𝐚𝐥𝐞𝐬𝐢𝐣𝐨!!!KAKVA BORBA IGRAČA BOSNE I VELIKA POBJEDA! Premijer liga se vraća u…

Posted by Zona 080 on Subota, 9. mart 2024.

Uslijedilo je veliko slavlje navijača Bosne. Njih stotinjak je stiglo iz Kalesije kako bi pružilo podršku svom timu. Inače, u Kalesiji je danima pred utakmicu vladala velika euforija što se već dugo nije desilo, a koliko je Kalesijcima značila ova pobjeda pokazuje i doček za igrače nakon povratka sa Ilidže.

Treba istaći i da su domaći navijači pružali veliku podršku svojoj ekipi ali je na kraju pobjeda zasluženo otišla u Kalesiju.

Bosna je nakon jedanaest kola lider na tabeli sa 29 bodova. Ilidža ima bod manje na drugom mjestu tri kola prije kraja. Kalesijci u narednom kolu dočekuju Gradinu, zatim gostuju Krivaji dok u posljednjem kolu dočekuju Olovo koje je u prošlom kolu pobijedilo Ilidžu i tako dodatno otvorili put Kalesijcima ka povratku u elitu. S druge strane, Ilidža gostuje Goraždu, dočekuje 7 Lukavac i u zadnjem kolu gostuje Ilijašu.

U prilogu su rezultati 11.kola Superlige FBiH i stanje na tabeli nakon istog.Nakon velike pobjede na Ilidži naša ekipa u subotu dočekuje ekipu Srebrenika.

Posted by Odbojkaški klub "Bosna" Kalesija on Ponedjeljak, 11. mart 2024.

Sigurno je da će dvorana MSŠ “Kalesija” biti u cjelosti ispunjena u subotu na susretu protiv Gradine. Bosna je posljednji put Premijer ligu igrala u sezoni 2021/2022. Podsjećamo, da je kalesijski tim zlatnim slovima upisan u historiju bh. sporta jer su 1997. godine donijeli prvu klupsku pobjedu za bh. sport u evropskim takmičenjima savaldavši u CEV kupu Puntigamer iz Austrije sa 3:2.

Subotu su Kalesijcima dodatno uljepšale i odbojkašice Bosne koje su u okviru ženske Superlige slavile u Lukavcu protiv domaćeg Smeča sa 3:2.