Ostali bez pobjede u sudijskoj nadoknadi: Fenerbahče napravio veliki kiks u borbi za titulu

Ekipa Fenerbahčea napravila je veliki kiks u borbi za titulu sa velikim rivalom Galatasarajem. Fener je na gostovanju “samo” remizirao sa Sivasporom rezultatom 2:2. Da stvar bude gora, ekipa Fenerbahčea je bez pobjede ostala u sudijskoj nadoknadi i to pogotkom sa penala domaćih.

Poveo je Fener u nadoknadi prvog poluvremena preko Freda. Domaći tim je izjednačio preko Koite u 58. minuti. Novu prednost Feneru donio je Kahveči u 80. minuti i činilo se tada da će turski velikan stići do nova tri boda.

Međutim, uslijedila je prava drama u završnici. Napadač domaćih Rej Manaj je srušen u kaznenom prostoru, glavni sudija Aydin je nakon pregleda VAR snimka dosudio penal za Sivaspor. Loptu je uzeo upravo Manaj i pogodio za konačnih 2:2.

U redovima Fenerbahčea će sigurno imati dosta kritika za suđenje pogotovo uzimajući u obzir dešavanja u prethodnom periodu.

Galata sada ima četiri boda prednosti u odnosu na Fener. Do kraja šampionata ostalo je još pet kola.

Edin Džeko je igrao do 71. minute dok je Rade Krunić ostao na klupi.