Poraz bh. odbojkašica od Bugarske

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u drugom kolu Evropskog prvenstva od Bugarske sa 1:3 (20:25, 19:25, 25:19, 18:25).

Zmajice su u prvom setu bile ravnopravan protivnik do sredine tog dijela igre kada Bugarkinje serijom odlaze na 6 poena prednosti i istu održavaju do kraja seta koji rješavaju u svoju korist rezultatom 25:20.

Drugi set su naše odbojkašice započele na sjajan nači pa su vrlo brzo su došle na 4 poena prednosti. Međutim, ponovo se desio pad u igri što Bugarkinje koriste i preokreću rezultat u svoju korist te na kraju i osvajaju drugi set sa 25:19.

Početak trećeg seta podsjetio je na prethodni. Ponovo su Zmajice brzo došle do 4 poena prednosti ali ovaj put nisu dozvolile protivnicama da se rezultatski vrate u set. Do kraja seta izabranice Stevana Ljubičića su održavale prednost i na kraju isti osvojile rezultatom 25:19.

U četvrtom setu su Zmajice  parirale protivnicama do rezultata 13:13. Bugarske odbojkašice tada serijom poena stvaraju osjetnu prednost čime su i prelomile četvrti set u svoju korist. Na kraju je bilo 25:18.

BiH sada ima po jednu pobjedu i poraz odnosno dva boda na tabeli. Naredni protivnik Zmajicama je Hrvatska, a meč se igra sutra od 18 sati.