Poraz košarkaša BiH od Mađarske za kraj kvalifikacija

Poraz košarkaša BiH od Mađarske u Sambotelu…

Muška košarkaška reprezentacija BiH nije se uspjela plasirati na Svjetsko prvenstvo. Zmajevi su kvalifikacije završili gostujućim porazom od Mađarske rezultatom 87:77.

Zmajevima je za plasman na Mundobasket trebala pobjeda u Mađarskoj, ali i poraz Crne Gore od Češke. Ipak, niti jedno od toga se nije desilo. Mađari su u Sambotelu bili bolji od izabranika Adisa Bećiragića dok su Crnogorci bili uvjedljivi u Podgorici protiv Čeha (88:70).

Što se tiče same utakmice, Zmajevi su je dobro otvorili pa su na kraju prvog perioda imali 4 koša prednosti. Ipak, veliki pad u našoj igri desio se u drugoj četvrtini. Mađari prave preokret te odlaze na odmor sa 9 koševa prednosti (46:37).

Uslijedio je period bolje igre Zmajeva koji dobijaju treću četvrtinu te početkom četrvte dolaze i do prednosti. Nažalost, u zadnjih nekoliko minuta susreta došlo je do novog pada u igri što Mađari koriste i dolaze do pobjede.

Najefikasniji u našem timu bio je Roberson sa 22 koša, Halilović je ubacio 15 a Vrabac 14.

Kod Mađara je najefikasniji bio Benke sa 19, Eilingsfeld je dodao 18 a Somogyi 17 koševa uz čak 11 asistencija.

Iz naše grupe na Mundobasket su se plasiralale Francuska, Litvanija i Crna Gora.