Prekinuo četveromjesečni post: Džeko dvostruki strijelac u Veroni (VIDEO)

Inter je u 33. kolu Serie A na gostovanju u Veroni zabilježio najubjedljiviju gostujuću pobjedu ove sezone. Konačan rezultat na Bentegodiju bio je 6:0 u korist Nerazzurra.

Susret su sa po dva pogotka obilježili Edin Džeko i Lautaro Martinez.

Iako je Inter već od samog starta utakmice krenuo silovito pogodaka nakon prvih pola sata nije bilo. Ipak, napadač domaćih Gaich loše reaguje nakon ubačaja Di Marca i šalje loptu u vlastitu mrežu za vodstvo gostiju. Igrao se 31. minut.

Taj autogol je demoralisao domaće pa su gosti vrlo brzo stigli do nova dva pogotka. Calhanoglu je sjajnim udarcem sa distance matirao Montipa u 36. minuti, a samo minut kasnije u listu strijelaca se upisao i Džeko nakon asistencije Lautara.

Argentinski napadač je nakon asistencije upisao i vrlo lijep pogodak na asistenciju Brozovića u 55. minutu.

U 61. minuti svoj drugi pogodak postiže Edin Džeko. Bh. napadač je sjajnim udarcem lijevom nogom pogodio malu mrežicu gola na kojem je stojao čuvar mreže domaćih Montipo.

Konačnih 0:6 postavio je Martinez u sudijskoj nadoknadi.Treba istaći da je za Veronu od 70. minute zaigrao i bivši bh. reprezentativac Milan Đurić.

Za Edina Džeku su ovo prvi golovi za Inter nakon četiri mjeseca. Dijamant je posljednji put bio strijelac u finalu Superkupa protiv Milana 18. januara dok je posljednji pogodak u Serie A postigao 4. janura kada je donio pobjedu Interu protiv lidera i izvjesno novog šampiona Napolija.

Inter je četvrti na tabeli sa 60 bodova i do kraja će se žestoko boriti za mjesto u Ligi prvaka naredne sezone. S druge strane, Verona se bori za opstanak u eliti, trenutno su prvi ispod crte sa 27 bodova.