Reprezentacija BiH poražena od Francuske u grotlu Mejdana

Reprezentacija BiH poražena je u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket u Mejdanu od Francuske rezultatom 74:64.

Prva četvrtina protekla je u veoma tvrdoj igri sa obje strane. Iako su Zmajevi pred kraj četvrtine imali prednost od 15:9, Francuzi prave seriju 7:0 i na pauzu odlaze sa poenom prednosti.

Druga četvrtina je bila nešto efikasnija, a dobili su je Francuzi sa 18:17. Tako su Trikolori nakon poluvremena vodili sa 34:32.

Drugi dio igre vratio nam je jedan stari problem – lošu igru u trećoj četvrtini. Ta famozna treća četvrtina godinama unazad problem je bh. reprezentacije, a tako je bilo i večeras. Francuzi su na startu drugog poluvremena napravili seriju 13:0 i praktično prelomili meč u svoju korist već tada.

Prišli su Zmajevi na minus tri početkom zadnjeg perioda ali onda je uslijedilo nekoliko grešaka i sumnjivih sudijskih odluka na štetu bh. tima. Prije svega, Musi su svirana dva faula u napadu što je unijeli dodatnu nervozu međ naše košarkaše. Francuzi su to iskoristili i priveli meč kraju za konačnih 74:64.

Najefikasniji u bh. timu bili su Musa sa 15, Kamenjaš sa 14 i Atić sa 13 poena. Francuze je predvodio Yabusele sa 16 poena dok je Poirier ubacio 13.

Reprezenatcija BiH kvalifikacije nastavlja u novembru kada je na rasporedu dvomeč sa Hrvatskom koji će biti i odlučujući u borbi za plasman na Eurobasket.