Rukometaši BiH slavili na Kosovu i zadržali šanse za plasman na Evropsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je kao gost selekciju Kosova rezultatom 25:22 u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, te je prvim trijumfom u grupi zadržala šanse da se plasira na smotru najboljih evropskih selekcija.

Susret u Palati omladine i sporta pred oko 3.000 gledalaca donio je dobru igru našeg tima u prvom poluvremenu kada smo odigrali jako dobro u napadu i vrhunski u odbrani što je rezultiralo vodstvom nakon prvih 30 minuta igre rezultatom 14:10, iako smo u jednom trenutku imali i +7 (12:5).

Ipak, uslijedio je nevjerovatan pad u igri na početku drugog poluvremena kada je Kosovo napravilo veliku seriju i u 40. minuti prekokrenulo je na 17:16.

Potom su se naši rukometaši opet probudili i napravili su seriju 7:0 kojom su utakmicu ponovo odveli u mirnije vode i do kraja su ipak sačuvali prednost.

Najefikasniji u našem timu bili su Mladen Bošković sa pet, Marko Panić sa četiri, dok su Mirko Herceg i Senjamin Burić postigli po tri.

Na drugoj strani, braća Drenit Tahirukaj je postigao pet, a njegov brat Drilon četiri pogotka.

Naša reprezentacija već u nedjelju u tuzlanskom Mejdanu (17:00) igra ponovo protiv Kosova, a ukoliko pobijedimo, u naredna dva susreta protiv Slovenije i Crne Gore tražit ćemo bodove koji bi nas mogli odvesti na Euro.

Na Evropsko prvenstvo plasirat će se prve dvije reprezentacije u grupi i najbolje četiri od osam trećeplasiranih selekcija po grupama. U tom slučaju brišu se rezultati protiv posljednje selekcije u grupi.