Sjajni Džeko postigao prvi hat-trick u dresu Fenerbahčea (VIDEO)

Džeko postigao prvi hat-trick u dresu Fenerbahčea (Foto: Fenerbahče SK)

Fenerbahče je upisao i desetu uzastopnu pobjedu u turskoj Superligi. Ovaj put je nastradao Pendikspor kojem je Fenerbahče postigao pet pogodaka od čega su tri djelo Edina Džeke.

Poveo je Fener u 30. minuti. Osayi je ubacio za Džeku, a loptu u vlastitu mrežu je skrenuo Canpolat. Tri minute prije odlaska na odmor Kahveci pogađa za 2:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je još golova u mrežu nemoćnog domaćina. Edin Džeko je svoje terorisanje Pensikspora započeo u 65. minuti na asistenciju Szymanskog. U 77. minuti Džeko je primio loptu u petercu i lagano pogodio za 4:0.

Konačnih 5:0 Džeko je postavio u 87. minuti, asistent je kao i kod četvrtog pogotka bio Kadioglu.

@super_portal

Dijamant💎🇧🇦 #edindzeko #fenerbahçe #džeko #superlig #turkey #turska #hattrick #bosna #dijamant #pendik #bosnaihercegovina #fudbal #sport #football #goal #gol #tiktok #balkan #following #like #fyp

Dijamant se prvim hat-trickom u dresu Fenerbahčea izjednačio na vrhu liste strijelaca Superlige sa Icardijem. Oba bivša napadaca Intera imaju po deset pogodaka na svom kontu.

Fenerbahče je nakon 10 kola prvi na tabeli sa maksimalnih 30 bodova. Prati ga Galatasaray sa dva boda manje i čini se da će ova dva istanbulska rivala voditi žestoku borbu za titulu. Pendikspor je nakon današnjeg potopa ostao u zoni ispadanja sa svega sedam bodova.