Sloga prvi polufinalist Kupa Bosne i Hercegovine

Sloga iz Doboja je prva ekipa koja je ostvarila plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Sloga je imala zaostatak iz prve utakmice kada je u Posušju poražena sa 3:2, no izabranici Vlade Jagodića su odigrali još jedan dobar meč na svom terenu i uspjeli izboriti plasman dalje pobjedom od 2:0.

Domaći su odlično ušli u meč, no prvu veću šansu imalo je Posušje u 17. minuti kada Rozić nije iskoristio ‘jedan na jedan‘ situaciju sa golmanom. Kazna je stigla minutu kasnije. Fenomenalan pogodak sa nekih 20 metara postigao je Varga. U 35. minuti bilo je 2:0, Redžić je na najbolji način iskoristio dugu loptu i postigao novi gol za njegovu ekipu. Na poluvrijeme se otišlo rezulatom 2:0.

Drugo poluvrijeme je donijelo bolju igru gostiju, no koji ipak nisu uspjeli stići do pogotka. Najbolju šansu su imali u 62. minuti, kada je Mandić pogodio prečku, a lopta se odbila na liniju.

Domaći su se do kraja odbranili bez većih problema te se plasirali u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine sa ukupnih 4:3.