Zmajevi slavili u Lihtenštajnu, navijači napravili prekid i poslali jasnu poruku Savezu

Fudbalska reprezemtacija Bosne i Hercegovine savladala je na gostovanju Lihtenštajn sa 2:0 u sedmom kolu kvalifikacija za Euro 2024.

Od početka utakmice Zmajevi su uspostavili kontrolu nad utakmicom. Početni pritisak se isplatio u 14. minuti kada je Amar Rahmanović pogodio nakon što se lopta odbila od Džeke.

U 20. minuti Rahmanović je asistirao Stevanoviću koji je pogodio mreži Büchela ali je VAR poništio taj pogodak zbog ofsajda.

Stvorili su Zmajevi još nekoliko opasnih situacija pred golom Lihtenštajna ali do 41. minute nije bilo drugog pogotka. U 41. minuti Demirović je sjajno centrirao na drugu stativu gdje je Stevanović bio potpuno sam, ovaj put nije bilo ofsajda i to je bilo 2:0.

Početak drugog poluvremena donio je buru na tribini. Nezadovoljni stanjem u Savezu i reprezenzaciji, bh. navijači su bakljadom prekinuli meč. Uslijedilo je skandiranje “Savez napolje” čime je poslana jasna poruka čelnicima krovne kuće bh. nogometa.

Utakmica je nakon tri minute nastavljena ali je ubrzo uslijedio novi prekid. Utakmica je nastavljena poslije nekoliko minuta nakon što je kapiten reprezentacije Edin Džeko obavio jedan razgovor sa navijačima.

Do kraja utakmice nije bilo nereda ali ni pogodaka iako smo imali par opasnih situacija.

Zmajevi u narednom kolu dočekuju Portugal (ponedjeljak, 20:45) koji je večeras sa 3:2 savladao Slovačku i obezbijedio plasman na Euro. U trećem meču naše grupe Island i Luksemburg su odigrali 1:1.