Zmajice remizirale u Češkoj i došle na korak do plasmana u elitnu grupu Lige nacija

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u Češkoj protiv domaće selekcije u četvrtom kolu grupe B Lige nacija. Susret u Hradec Kralovama završen je rezultatom 2:2.

Sjajno su izabranice Samire Hurem otvorile meč. Početni pritisak je urodio plodom već u 6. minuti. Amela Kršo je osvojila loptu na lijevoj strani i sjurila se prema šesnaestercu gdje je odličnim ubačajem pronašla kapitenku Milenu Nikolić koja postiže efektan pogodak za 1:0.

Nastavile su Zmajice sa dobrom igrom i nekoliko puta zaprijetile golu Čehinja. Ipak, Čehinje u 32. minuti stižu do izjednačenja. Dubcova je iskoristila nešto lošiju intervenciju naše odbrane nakon kornera i postigla gol za izjednačenje.

Primljeni gol nije slomio Zmajice koje su nastavile sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu. U 61. minuti Milena Nikolić postiže i drugi pogodak ma meču. Emina Ekić je sjajnim driblingom prevarila Peckovu i ubacila u peterac gdje se našla usamljena Nikolić koja ponovo matira golmanicu Češke.

Nažalost, Čehinje dolaze do izjednačenja nakon još jedne slabe reakcije naše odbrane. Černa je iskoristila nešto lošiju reakciju Hrelje i pogodila za 2:2 u 67. minuti.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata  izdvajamo lukav pokušaj Emine Ekić direktno iz kornera pred kraj meča ali je lopta završila na mreži gola Lukašove.

Ovaj bod je zadržao Zmajice na prvom mjestu grupe. Podsjećamo, izabranice Samire Hurem su prije četiri dana u Zenici savladale Češke sa 1:0 tako da su u duelima protiv na papiru prvog favorita grupe osvojile četiri boda.

U drugom meču grupe Slovenija i Bjelorusija su remizirale 0:0.

Na tabeli vodi BiH sa 8 bodova, Češka ima 7, Slovenija 3 dok Bjelorusija ima 2 boda.

Prvoplasirana reprezentacija iz grupe će obezbijediti direktan plasman u elitnu diviziju Lige nacija dok će drugoplasirana selekcija igrati baraž.

Zmajice takmičenje nastavljaju početkom decembra kada gostuju Sloveniji i dočekuju Bjelorusiju.