Zrinjski minimalnom pobjedom protiv Tobola stigao na korak do play-offa Konferencijske lige

Zrinjski je večeras u Mostaru stigao do minimalne pobjede nad kazahstanskim Tobolom u okviru 3. pretkola Konferencijske lige.

U tvrdoj utakmici Zrinjski je imao nešto više od igre. Ipak prvo poluvrijeme završeno je 0:0. Gosti su u 45. minuti pogodili prečku.

Drugo poluvrijeme je loše počelo za Mostarce jer je Ćorluka na samom početku zaradio crveni karton. Nije to obeshrabrilo Zrinjskog koji je nastavio sa dobrok igrom. Za takav pristup nagrađeni su u 76. minuti kada je Janković u stilu Blaža Sliškovića pogodio direktno iz kornera za eruociju oduševljena na tribinama.

U 84. minuti igrač Tobola, Tomašević, dobija crveni karton što je olakšalo posao Zrinjskom koji je uspješno priveo utakmicu kraju i na revanš ide sa minimalnom prednošću.

Revanš se igra sljedećeg četvrtka sa početkom u 16 sati.