Bosna pružila fantastičnu partiju i ponovo savladala favorizovanu Igokeu

Košarkaši Bosne i Igokee sastali su večeras u susretu četvrtog kola Lige 6 za prvaka BiH, a meč je okončan sa 82:76.

Nakon što je iznenađujuće poražena od Borca na domaćem parketu već na otvorenju Lige 6, Bosna je morala negdje nadoknaditi taj poraz. A bez obzira na to što je Bosna protiv Igokee autsajder kao i svi ostali klubovi u ligi, večeras je domaća ekipa sa optimizmom ušla u meč, osokoljena činjenicom da je ranije već uspjela savladati Igokeu u Kupu Mirza Delibašić.

Već prva četvrtina je pokazala da će ovo biti izuzetno borbena utakmica, te da će Bosna biti nezgodan protivnik Igokei, koja jeste imala 4 poena prednosti u jednom dijelu prve četvrtine, ali brzo je postalo jasno da se Bosna neće lako predati.

Prva četvrtina tako je okončana rezultatom 18:18, a u drugoj Igokea preuzima blagu inicijativu i u jednom momentu dolazi do prednosti od pet poena, rezultatom 32:27, što je bila velika prednost s obzirom na dotadašnji tok meča. Međutim, do poluvremena je Bosna zaigrala bolje i ovaj period igre je završen vodstvom gostiju sa 36:34.

Međutim, borbena Bosna u trećoj četvrtini okreće stvari u svoju korist, te u jednom momentu dolazi i do vodstva od 52:47, što je bila njena najveća prednost od početka utakmice. Ova dionica je okončana rezultatom 52:49, ali Bosna je bila naprosto nevjerovatna u posljednjoj dionici, apsolutno je dominirala i kroz cijelu dionicu je vodila, a Igokea se tek u završnici uspjela malo stabilizovati, kad je meč riješen. Okončan je rezultatom 82:76.

Bosna je sada na omjeru 2-2, a Igokei je ovo bio prvi poraz u sezoni.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio sjajni Caruthers, sa 21 poenom, 2 skoka i šest asistencija. Goran Filipović je za goste ubacio 16 poena.