Edin Džeko sa Interom osvojio Kup Italije

Fudbaleri Intera iz Milana osvajači su Kupa Italije za ovu sezonu. Tim za koji nastupa naš Edin Džeko u velikom finalu na rimskom Olimpiku savladao je tim Juventusa nakon produžetaka rezultatom 4:2.

Inter, za koji je Džeko počeo od prve minute, poveo je golom Barele u 7. minuti. Preokret Juventusu donijeli su Alex Sandro i Vlahović golovima u 50. i 52. minuti. Do izjednačenja Inter dolazi golom Čalhanoglua iz penala u 80. minuti. Prethodno je Bonući napravio prekršaj nad Martinezom.

Budući da je nakon 90. minuti ishod bio neriješen igrali su se produžeci. U njima se bolje snašao Inter koji je sa dva gola Perišića u prvom produžetku došao do vodstva od 4:2 što je bio i konačan rezultat meča.

Treba reći da je Edin Džeko na terenu bio do 63. minute kada ga je zamijenio Korea.

Bilo je ovo četrnaesto finale Kupa za Inter i osmi trofej. Inter je tako došao nadomak “triplete” jer je ranije već osvojio Superkup dok u nacionalnom šampionatu i dalje vodi trku sa gradskim rivalom Milanom za titulu šampiona.