Junak Intera: Fenomenalni Džeko sa dva pogotka donio važna tri boda Interu

U derbiju 15. kola Serije A Inter je kao gost slavio protiv Atalante sa 3:2. Junak Intera bio je maestralni Edin Džeko koji je postigao dva pogotka.

Atalanta je povela u 25. minuti golom sa 11 metara, precizan je bio Lookman. Neroazzurri stižu do poravnanja u 36. minuti kada se Džeko sjajno snalazi ispred Mussa nakon što je Martinez prebacio loptu glavom.

U 56. minuti Džeko postiže i drugi gol. Asistent je ovaj put bio Di Marco koji je ubacio sa lijeve strane a Dijamant je pravovremeno reagovao.

Pet minuta kasnije Inter je stigao i do trećeg gola. Bio je to autogol stopera Atalante Palomina. Argentinac se donekle iskupio u 77. minuti kada je postavio konačnih 2:3.

Inter je s ova tri boda stigao do 30 bodova i zauzima 4. mjesto na tabeli. S druge strane, tim iz Bergama ima tri boda manje i šesti su na tabeli.

S današnja dva pogotka Džeko je stigao do brojke od šest pogodaka u ovosezonskom izdanju Serije A.