Maestralni Edin Džeko sa dva gola odveo Inter u nokaut fazu Lige prvaka (VIDEO)

Milanski Inter obezbijedio je plasman u nokaut fazu Lige prvaka nakon ubjedljive pobjede nad ekipom Plzena od 4:0.

Igrač utakmice je maestralni Edin Džeko koji je postigao dva pogotka te uz to pružio sjajnu partiju na terenu.

Poveo je Inter u 35. minuti. Bastoni je nakon prodora ubacio loptu u peterac, Džeko propustio za Mkhitaryana koji pogađa glavom. U 42. minuti Edin postiže prvi pogodak na meču, asistirao mu je Di Marco nakon sjajne akcije.

U 66. minuti Dijamant postiže i drugi gol. Ovaj put asistent je Martinez. Bio je ovo 12. pogodak bh. napadača u karijeri protiv ekipe Plzena.

Ujedno je Džeko stigao i do brojke od 28 golova u Ligi prvaka.

Konačan rezultat postavio je Lukaku golom u 87. minuti.

Inter u 6. kolu Lige prvaka gostuje kod Bayerna dok ih za vikend očekuje meč sa Sampdoriom u okviru Serie A.