Ljubljanska Olimpija nakon drame izbacila Petevov Ludogorec iz Lige prvaka

Ekipa Olimpije izborila je plasman u treće pretkolo Lige prvaka nakon velike drame na stadionu Stožice. Ljubljančani su sa 2:1 savladali Ludogorec i tako sa ukupnih 3:2 prošli u treće pretkolo.

Poveo je Ludogorec u 15. minuti golom Despodova. Izjednačio je Elšnik tri minute kasnije.

U završnici meča viđena je prava drama. Ludogorec je u 82. minuti ostao sa igračem manjem nakon što je Son dobio direktan crveni karton.

U drugoj minuti nadoknade, od 13 koliko je ukupno trajala, Elšnik postiže drugi pogodak na meču i donosi veliku radost domaćem timu.

I kada se očekivao kraj susreta drama je dovedena do vrhunca. Despodov je srušen u kaznenom prostoru, a sudija Dingert nakon intervencije VAR-a dosuđuje penal za goste.

Loptu je uzeo upravo Despodov ali je njegov udarac odbranio golman Vidovšek za veliko slavlje na Stožicama.

Olimpija je na ovaj način osigurala minimalno grupnu fazu Konferencijske lige. Ljubljančani će u trećem pretkolu igrati protiv pobjednika duela Galatasaray-Žalgiris.

S druge strane, tim koji sa klupe predvodi bivši selektor Zmajeva Ivaylo Petev svoj evropski put nastaviti u Evropskoj ligi gdje će im protivnik najvjerovatnije biti Astana.