Odličan rezultat: Lana Pudar osvojila peto mjesto na Svjetskom kupu u disciplini 200 metara delfin

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (16) osvojila je večeras peto mjesto na Svjetskom kupu koji se održava u Berlinu u disciplini 200 metara delfin.

Lana, koja je bila ubjedljivo najmlađa učesnica u finalu, ostvarila je vrijeme 2:06.25. Prvo mjesto je osvojila Ilaria Cusinato iz Italija koja je imala vrijeme 2:05.30. Srebro je pripalo Finkinji Lahtinen dok je bronzu uzela Amerikanka Flickinger.

Što se tiče same utrke, Lana je sjajno plivala prvih 150 metara, bila rame uz rame sa Cusinato, međutim u zadnjih 50 metara joj je nažalost ponestalo snage tako da je na kraju ostvarila peto vrijeme u finalu.

Ovo je prvi nastup za Lanu nakon dva mjeseca pauze, odnosno poslije osvajanja evropskog zlata u Rimu.

Lana Pudar osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu!