Sjajna partija Demirovića u ubjedljivoj pobjedi Augsburga (VIDEO)

Sjajna partija Demirovića (Screenshot/YouTube)

Augsburg je u 24. kolu Bundeslige ostvario ubjedljivu gostujuću pobjedu nad fenjerašem Darmstadtom. Konačan rezultat glasio je 6:0 u korist ekipe koju je kao kapiten predvodio bh. napadač Ermedin Demirović.

Demirović je odigrao još jedan sjajan meč i ponovo potvrdio svoju sjajnu formu postigavši dva pogotka uz jednu asistenciju danas.

Da se domaćem timu loše piše postalo je jasno nakon svega stotinjak sekundi kada je Muller katastrofalno pogriješio i “servirao” loptu na zicer Tietzu koji je postigao vodeći pogodak za goste.

Jensen je u 12. minuti povisio na 2:0 nakon odlične asistencije Vargasa. U 20. minuti Demirović je stigao do prvog pogotka kada je ukrao loptu neopreznom Gjasuli i sjurio se pred gol gdje je bespomoćan bio golman Schuhen.

Samo pet minuta kasnije Demirović je upisao asistenciju za Vargasa koji je postigao prelijep pogodak.

U 29. mintu već je bilo 5:0. Jesnen je ubacio a Demirović bio na pravom mjestu za svoj 14. pogodak u sezoni. Konačnih 6:0 postavio je Tietz u 84. minuti.

Augsburg je ovom pobjedom “skočio” na deseto mjesto tabele sa 29 bodova dok je Darmstadt ostao na dnu ljestvice sa samo 13 bodova.