Zaccagni u 98. minuti šokirao Hrvatsku: Vatreni pakuju kofere

Zaccagni u 98. minuti šokirao Hrvatsku (Foto: EPA – EFE)

Reprezentacije Italije i Hrvatske remizirale su rezultatom 1:1 u Leipzigu u okviru trećeg kola grupe B nogometnog Eura.

Prvi poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja, ali ih je zato bilo u drugom. Hrvatska je u 53. minuti susreta dobili i jedanaesterac kada je Frattesi igrao rukom nakon udarca Kramarića.

Ipak, Donnarumma je zaustavio udarac Luke Modrića sa bijele tačke, ali su Vatreninu sljedećem napadu ipak poveli. Budimirov udarac je odbranio Donnarumma, ali je na odbijenu loptu natrčao Modrić i pogodio za prednost Vatrenih.

Azzurri su do izjednačenja stigli u 98. minuti susreta kada je Zaccagni šokirao Hrvatsku prelijepim pogotkom i tako Vatrene gotovo sigurno izbacio sa Evropskog prvenstva.

U drugom susretu ove grupe Španija je golom Torresa sa 1:0 savladala Albaniju.