Zmajevi porazom okončali najlošije kvalifikacije u historiji

Fudbalska reprezentacija BiH porazom je okončala svoje najlošije kvalfikacije u historiji. Zmajevi su večeras u Zenici poraženi od Slovačke sa 1:2.

Prvo poluvrijeme bilo je poprilično dosada iz lo jednu pravu priliku sa obje strane. Suslov je nakon greške Pirića pogodio vanjski dio mreže dok je na drugoj strani Rodak odbranio pokušaj Hajradinovića.

Drugo poluvrijeme je odlično počelo za Zmajeve Igrala se 49. minuta kada je Hamulić sjajno prošao i ubacio s lijeve strane, a Hrošovski je zatresao vlastitu mrežu za vodstvo Zmajeva.

Ipak, samo tri minute kasnije Boženik je izjednačio.

U 63. minuti Gojković je zaradio drugi žuti karton. Slovaci su igrača više iskoristili u 71. minuti kada je Šatka pogodio nakon kornera.

Bio je to i konačan rezultat susreta i kraj košmarnih kvalifikacija.

Iz naše grupe na Euro idu Portugal i Slovačka dok će Zmajevi svoju šansu za put u Njemačku tražiti preko baraža.